Biztosan mindenki ismeri a pillangó-hatásnak nevezett, manapság elég népszerű elméletet, mely szerint ha egy pillangó megrebegteti a szárnyát, az képes hurrikánt okozni valahol a Föld másik oldalán. Ugyan sokan sok minden butaságot belemagyaráznak ebbe az elméletbe, de tény, hogy a természetben az élőlények kapcsolatban állnak egymással, és közösen alkotnak egy nagy rendszert, egy ökoszisztémát. Ebben a cikkben erre próbálok rávilágítani egy érdekes történettel. Megmutatom mi változott meg egy fűzfán, annak hatására, hogy a szomszéd úgy döntött kivágja a saját diófáját. A két fa látszólag semmilyen kapcsolatban sem áll egymással, nem érnek össze az ágaik, sőt, a kettőt egy melléképület is elválasztja egymástól. De akkor miféle kapcsolatban állnak? És mi köze ehhez a hangyáknak? Olvass tovább és megtudod!
Hangyatartás gyakorlati tapasztalatok, hangyafarm alapítástól a kifejlett kolóniákig. Tanácsok, megfigyelések, kolóniatörténetek, fajismertetők. A hangyászásról minden egy helyen! Hangyák otthoni tartása, hangya háziállatnak.
2019. május 9., csütörtök
2019. május 5., vasárnap
4 leggyakoribb dolog, ami veszélyes a hangyafarmra
Ismét itt a tavaszi szúnyogirtás időszaka, amikor bármikor bárki feje felett átzúghatnak a permetszert szóró repülőgépek. Ez az anyag egyaránt veszélyes lehet a természetben és a lakásunkban élő hangyákra is, úgyhogy ez ihlette ennek az - erősen szubjektív - főleg saját, és a hangyásztársak tapasztalatain alapuló cikknek a megírását.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)