2018. augusztus 16., csütörtök

Mire ügyelj ha belefognál a hangya-tartásba?

Hangyát szeretnél tartani, de nem tudod hogyan indulj el?

Alábbi cikkünkben végigvezetünk a legfontosabb szempontokon amelyeket érdemes mérlegelni hogy kiválaszthasd a neked leginkább megfelelő hangyafajt és formikáriumot.
Figyelem: aki mobilról van az válassza a lap alján az "Internetes verzió megtekintése" gombot a teljesebb élményért! :) 



1. szempont: Hazai vagy trópusi hangyafaj?
Ha hosszútávon gondolkodnál a hangyázásban, akkor el kell döntened, hogy hazai vagy trópusi fajt tartanál-e szívesebben? A hazai fajokat széles választék és alacsonyabb árak jellemzik (~3000-15.000Ft) egyetlen hátrányuk az lehet, hogy évente teleltetni kell őket hűtőben, 3-8°C-on, 3-4 hónapig. Ez plusz kockázatot jelent, illetve hazai faj esetében nem lesz egész évben aktív a boly. A trópusi fajok drágábbak (~10.000-25.000Ft), viszont nagy részük teleltetést nem igényel, egész évben aktív. Időnként egy fűtőlappal kell biztosítani nekik a megfelelő hőmérsékletet. 


2018. augusztus 12., vasárnap

A saját kis "Viking" Hordám [ Diacamma rugosum ]

Kedves olvasóink! Az alábbiakban Szabó Zoltán hangyáinak a történetét olvashatjátok. Ha Nektek is van hasonló érdekes cikketek, kérjük keressetek fel vele bennünket.

 "Tavaly szeptember körül került hozzám 22 Diacamma Rugosum az Antshungary.com-ról. Sajnos 4 elpusztult az úton mire ideértek. Azonnal betettem őket egy plexi farmba ahol nagyon nehezen sikerült 1 hónap alatt újra 22-re gyarapítani a kolónia méretét.

Még tapasztalatlan voltam és nem tudtam amit most tudok.
Atkákat véltem felfedezni a farmban. Megijedtem, mert kevesen voltak a hangyák, így könnyen végezhettek volna a kolóniával. Fahéjas-citromos vizet spricceltem a 'fertőzött' kamrába és úgy vettem észre, hogy működik. Mintha el tűntek volna az atkák.